העיתונים מלאים במודעות המבשרות על צמיגים במבצע. אך לפני שממהרים לקנות צמיגים במבצע ברצוני לדבר איתכם על 4 נקודות חשובות בקשר לצמיגים.

 

  • האם יש לי צורך בצמיגים חדשים?
  • איך לבחור צמיגים חדשים?
  • מה לעשות לאחר הרכישה?
  • איך לקבל את המיטב מהצמיגים?

אז איך יודעים האם יש צורך בצמיגים חדשים? יש לבחון את סוליית הצמיג, שימו לב שהסולייה בנוייה במרקם של חריצים. תפקידם של חריצים אלו הוא לאפשר את יציאת המים והבוץ כאשר נוסעים בתנאי חורף. כאשר החריצים שחוקים ואינם עמוקים הרכב יכול להחליק. לכן חשוב לבדוק שעומק החריצים הוא לפחות 2 מילימטר. לא רק סוליית הצמיג היא מה שחשוב, יש לבדוק גם את דפנות הצמיגים. שימו לב האם הן יבשות וסדוקות או שיש בהם נזק. במידה ומצאתם נזק בצמיגים סביר להניח שהגיע הזמן להחליפם.  אם תרצו תוכלו לחפש אחר צמיגים לרכב במבצע אך אל תתפשרו על האיכות של הצמיגים.

איך לבחור צמיגים חדשים?

דבר ראשון יש לחפש את מידות הצמיג, אתם לא בוחרים איזו מידה שמתחשק לכם אלא את המידות המתאימות לרכב שלכם כפי שהגדיר יצרן הרכב. מידות הצמיגים רשומות בחוברת היצרן, ברישיון הרכב וגם על הצמיגים עצמם. מידות הצמיגים רשומות בפורמט של שלושה מספרים. לדוגמה 195/55R15  – זהו הפורמט המקובל בעולם לסמן את מידות הצמיגים. המספר הראשון מציין את רוחב הצמיג במילימטרים והמספר השני מייצג את גובה הצמיג ביחס לרוחבו באחוזים. בדוגמה שלנו רוחב הצמיג הוא 195 מילימטרים וגובהו 107.25 מילימטרים שהם 55% של 195. האות R מציינת את סוג הצמיג, במקרה שלנו וברוב המקרים שתיתקלו בהם תופיע האות R  המציינת צמיג רדיאלי. המספר האחרון מציין את קוטר החישוק באינצ'ים. עם מידע זה תוכלו לחפש צמיגים במבצע כאשר אתם כבר יודעים בדיוק איזה צמיג דרוש לכם.

רכשתם צמיגים לרכב במבצע והחליפו לכם את הצמיגים, מזל טוב תתחדשו. אך מה עליכם לעשות עכשיו? עכשיו זהו הזמן לכיוון פרונט ואיזון גלגלים. זהו יסייע לכם לשמור על אורך החיים של הצמיגים. יתכן שרכשתם צמיגים במבצע מהאיכות הגבוהה ביותר אך אם לא עשיתם כייון פרונט והגלגלים אינם מאוזנים הצמיגים יתבלו וישחקו מוקדם מהצפוי ושוב תמצאו את עצמכם מחפשים אחר צמיגים במבצע.

על מנת לקבל את המיטב מהצמיגים במבצע שרכשתם חשוב להקפיד על כייון פרונט ואיזון הצמיגים, חשוב מאוד להקפיד על לחץ אוויר תקין ולבדוק אותו על בסיס שבועי. הקפדה על דברים אלה תאריך את חיי הצמיגים ותעזור לכם לשמור על הבטיחות.